Dni Technik Satelitarnych 2010 Konferencja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 27 listopada 2010 23:15

W dniu 1 grudnia br. w Centrum Badań Kosmicznych PAN przy ul. Bartyckiej 18 A w Warszawie, już po raz czwarty odbędzie się Konferencja Dni Technik Satelitarnych 2010, Będzie to okazja do spotkania całości polskiego środowiska kosmicznego i dyskusji o polskiej polityce kosmicznej. Tegorocznym celem będzie zaprezentowanie najnowszych kierunków rozwoju polityki kosmicznej w Europie i wynikających z nich wyzwań dla Polski. Tematyka ta jest szczególnie ważna w przededniu polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej, na forum której działalność kosmiczna zyskuje coraz wyższą rangę. Ważną część konferencji stanowić będą warsztaty zintegrowanych aplikacji satelitarnych, organizowane we współpracy z Europejskim Instytutem Polityki Kosmicznej i ESA. Zaprezentowany zostanie Program zintegrowanych aplikacji ESA, który rozwija nowatorskie rozwiązania dla coraz szerszego grona użytkowników w Europie.

Celem warsztatów będzie określenie w toku dyskusji praktycznych problemów polskich instytucji publicznych, które mogłyby zostać rozwiązane dzięki technikom satelitarnym. Oczekujemy, iż wnioski z warsztatów pozwolą na uruchomienie konkretnych projektów, które przyniosą szybkie i wymierne efekty.

Dni Technik Satelitarnych 2010 Konferencja - Program Konferencji

9:30 Sesja I - Polska Polityka Kosmiczna: dokąd zmierzamy? - sesja w języku polskim.

Sesja w formule dyskusji panelowej, wystąpienia wstępne do 10 minut, następnie dyskusja pomiędzy panelistami i z udziałem uczestników konferencji. Uczestnikami sesji, zgodnie z tradycją DTS, będą przedstawiciele Zespołu Parlamentarnego ds. Przestrzeni Kosmicznej, resortów zaangażowanych w realizację polityki kosmicznej i eksperci.

12.00 Sesja II - Praktyczne wykorzystanie technik satelitarnych: gdzie mogą znaleźć zastosowanie? - sesja w języku angielskim.

Prezentacje i warsztaty poprowadzą przedstawiciele Programu zintegrowanych aplikacji ESA i ESPI. Dyskusja będzie ukierunkowana na identyfikowanie wyzwań i trudności stojących przed polskimi instytucjami, które mogłyby zostać rozwiązane dzięki technikom satelitarnym. Organizatorzy zachęcają uczestników do przygotowania krótkich wystąpień obrazujących istniejące potrzeby i wskazujących możliwe obszary dla realizacji projektów aplikacyjnych.

 

Prosimy o potwierdzenie obecności: Monika Ciesielska, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , +48 22 381 62 00Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.